Спрощено процедуру зміни постачальника

За повідомленням на офіційному вебпорталі НКРЕКП:

7 лютого 2023 року НКРЕКП прийняла постанову «Про затвердження Змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії». Документ розроблено з метою спрощення процедури укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, передбачених Правилами роздрібного ринку.

Зокрема, Постановою передбачається впровадження можливості укладення договорів на розподіл і постачання електричної енергії споживачам за допомогою інформаційно-комунікаційних систем (дистанційного порядку взаємодії), а також реалізація адміністрування зміни постачальника електроенергії Адміністратором комерційного обліку засобами Датахаб.

Водночас, враховуючи необхідність здійснення підготовки учасниками ринку до запровадження дистанційних сервісів, Постанова в частині врегулювання відносин з використання інформаційно-комунікаційних систем набирає чинності 01 липня 2023 року.

Також з метою забезпечення сталого функціонування роздрібного ринку електричної енергії, Регулятор зобов’язав постачальників електричної енергії пропонувати споживачам комерційні пропозиції на електричну енергію за фіксованою ціною на календарний квартал та рік. Ця норма набирає чинності з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Прийняття Постанови сприятиме імплементації кращих європейських практик функціонування ринку електричної енергії, зокрема, має посилити конкуренцію у частині надання змоги споживачам орієнтуватися в цінових пропозиціях постачальників електричної енергії.

Прокрутить вверх